TürkçeEnglish

Hasan KUM

Mucit Hasan Kum'u Tanıyalım :

1958 de Düzce'nin Gölyaka ilçesi Güney köyün de doğdu. Evli ve 4 çocuğu var. 6 yıl Gölyaka'da 2 yıl da Hendek'te (Sakarya) okuyarak ortaokulu bitirdi. 1973'te İstanbul'da çalışmaya başladı. 1976 Avusturya'ya gitti ve 1994 de ülkemize geri döndü. Ülkesinde mal mülk edinmek yerine ülke menfaati için bilimsel çalışmalar yaparak 1 icat çıkardı.

İCADIN ÖNEMİ

Şayet bir icadın iki ülke tarafından paylaşılması söz konusu ise en büyük savaş konusu olacak kadar önemlidir. Çünkü süper ülkeleri süper yapan tek sebep ülkelerinde var olan icatları ile yaptıkları rekabetsiz ihracat gelirleridir.

İCAT NEDİR?

  1. İcat dünyada yaşayan insanların ortak ihtiyaç duyduğu bir aletin yapımına icat denir.
  2. İcat dünyada ihtiyaç duyulmasına rağmen bir kişiden başka hiç kimsenin düşünüp çıkaramadığı bir aletin varlığına icat denir
  3. cat dünyada eşi benzeri olmayan temelinden tavanına kadar bir kişi tarafından çıkartılan veya aynı işi yapan bir önceki aletten her yönü ile üstün olan alete icat denir.
  4. İcat demek %100 ihracat özelliği olup dünya pazarında rekabetsiz satış yapılan alete icat denir. Dikkat! Aksi halde ona icat denemez.

İCATÇI KİMDİR

  1. .Dünyada bir icatçı var iken ikinci bir icatçı olmaz. Çünkü icatçı demek dünyanın en akıllı en becerikli insanı demektir. Şayet ondan akıllı insan var ise tabiî ki ona icatçı denilirdi.
  2. .İcatçının diğer adı mucittir. Yani mucizeler çıkaran insan demektir. Mucit kelimesi günümüzde birçok anlamda kullanılmaktadır. Yani Ar-Ge’ci ile buluşçuya mucit adı verilmektedir. Bu durum etkili AR-GE’cileri icatçı kılıfına sokmuştur. Maalesef Cumhuriyet’ten günümüze kadar harcanan paralar bundan dolayı boşuna gitmiştir ve gitmeye devam etmektedir.

Bize Ulaşın

Kendinizi inanılmaz bir deneyim ve en iyi nihai ürünle sonuçlanan gerçek bir ortaklıkta çalışırken bulacaksınız.